Inspiracje: zielono - brązowy ślub

09:12:00

Patrząc przez okno na zasypane śniegiem ulice, marzę o wiośnie. Zielonych drzewach i brązowej żyznej ziemi, słońcu i kwitnących kwiatach. Kiedy wreszcie będziemy mogli chodzić bez kurtek, w krótkim rękawku i kiedy miną te szare, krótkie dni? W taką pogodę jak nic można dostać depresji, dlatego dzisiejszy post będzie radosny i kolorowy w odcieniach wiosennej ziemi :)
Nie ma nic piękniejszego niż ślub na wiosnę. Radosna atmosfera udziela się wszystkim, czuć charakterystyczną woń świeżej trawy, piękny śpiew ptaków, a delikatne promienie słońca odbijają się na naszej skórze, która zaczyna produkować hormony szczęścia. Na taką porę roku idealny będzie ślub w kolorze soczystej zieleni i bardziej stonowanego, czekoladowego brązu. Zieleń rozjaśni i podkreśli radosną atmosferę, brąz natomiast wprowadzi ciepły przepyszny akcent uroczystości, jeśli dodamy do tego oczywistą klasyczną biel - powstanie mieszanka idealna. (UWAGA - DUŻO ZDJĘĆ!)


KWIATY:
Czyli bukiety ślubne, butonierki, dekoracje stołu itp. W okresie wiosennym możemy dostać wszelkie rodzaje i odmiany kwiatów, dlatego panny młode moga poszaleć, no może ciężko będzie z jesiennymi chryzantemami lub drogimi kaliami, ale wszystko jest do sprowadzenia (oczywiście w zależności od budżetu jakim dysponuje para młoda). Zresztą zielony kolor jest w każdej roślinie, dlatego może być tylko dodatkiem do białych i brązowych kwiatów, które pięknie otuli swoją intensywnością. Białe kwiaty zawsze są popularne i dostępne, dlatego będzie Wam bardzo łatwo wybrać coś pięknego - storczyki, róże w kilku odmianach, goździki małe i duże, alstroemeria, pachnąca frezja, tulipan, delikatna eustoma, kalia, margerytka, a nawet cebulowy biały hiacynt czy niesamowita duża hortensja lub biały słodki irys czy romantyczna lilia. Jeśli nie dysponujecie dużą ilością pieniędzy pytajcie florystów o tańsze zamienniki, na prawdę nie trzeba wydać dużo na piękny i romantyczny bukiet, który będzie wyglądaj jak milion dolarów ;) Tutaj gorzej jest z kolorem brązowym, takie kwiaty, albo muszą być farbowane (nie wyglądają wtedy bardzo naturalnie) lub są po prostu droższe. Z czekoladowych odcieni polecam kalie (trochę drogie ok 9-12zł w okresie marzec-kwiecień. Cena zazwyczaj zależna od wielkości.) Brązowe farbowane róże - drogie i trudne do sprowadzenia, ale zachwycają delikatnością i naturalnością mimo, że są farbowane. Kolejnym brązowym kwiatem, ale naturalnym jest storczyk z odmiany Paphiopedilum w cenie ok. 25zł za gałązke na której znajduje się dużo kwiatów. Z tańszych w kolorze ceglasto - pomarańczowym (ładnie komponującym się jako brąz z zielenią i bielą), łatwo dostępna jest alstroemeria - piękna i delikatna, czy margerytka lub gerbera. 
1. lilia/ 2. irys /3. hortensja /4. tulipan/ 5.hiacynt/6.eustoma/7.kalia/ 8.frezja/ 9.alstroemeria/10.chryzantema/11.róża/12.orchidea/13.goździk

Od lewej: gerbera, chryzantema, róża, kalia, alstroemeria i storczyk.
Pod spodem kilka zdjęć bukietów ślubnych w tonacji zielono - brązowo - białej:
 
Jeśli chodzi o dekoracje na stołach i przed państwem młodym polecam trzymać się takich samych kwiatów jak w bukiecie, żeby wszystkie elementy układały się w jedną całość. Jeśli użyjecie takich samych kwiatów do dekoracji stołów gwarantuję, że wyjdzie taniej (przy większych zamówieniach na konkretny rodzaj kwiatów można dostać rabat) no chyba, że panna młoda wybierze najdroższe rodzaje roślin. Wszystko także zależy od tego jak wysokie chcecie mieć dekoracje na stołach dla gości. Wiadomo, że przed państwem młodym nie może być nic wysokiego, żeby nie zasłaniać bohaterów dnia. Natomiast na pozostałych stołach można wybrać niskie lub bardzo wysokie dekoracje. Jeśli jesteście zwolennikami tradycji i prostoty wystarczy w przezroczystym naczyniu jedna kalia lub gałązka storczyka pod wodą, a nad tym pływająca świeczka, lecz jeśli lubicie mieszankę kolorów i kwiatów polecam niskie dekoracje, gdzie wystarczy obciąć główki różnych kwiatów i poukładać je obok siebie - szeroka zielona hortensja, białe róże w brązowym szklanym naczyniu, a wokół dekoracji rozsypać sztuczne, małe brązowe serduszka z papieru, lub kryształki - coś co połączy wybraną przez nas kolorystykę. Świetnym i oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie zielonych owoców - wystarczy ułożyć kilka do naczyń i dodać na górze główkę jednego kwiatu - tanim kosztem, niesamowity efekt!

Polecam także zastosować podobne kwiaty do wystroju kościoła i samochodu, ale jeśli chcecie jakiejś odmiany to zwróćcie uwagę na to czy kościół jest mały i ciemny - wtedy oczywiste są jasne kwiaty, można nawet darować sobie elementy brązu, żeby nie przytłoczyły za bardzo wnętrza. Najtaniej wyjdą margerytki lub goździki z zieloną lub białą wstażką na ławkach i w dekoracji przed ołtarzem. Można wtedy przystroić krzesła państwa młodych kwiatami jak w bukiecie, żeby elementy się powtarzały. Jeśli chodzi o samochód to wiadomo - wszystko zależy od jego koloru. Na srebrną maskę nie użyjecie brązowych wstążek i kwiatów bo będzie to wyglądało okropnie. Wtedy najlepiej sprawdzi się oczywiście biel i zieleń. Brązowe wstążki będa wyglądać dobrze jedynie na białym samochodzie. Zresztą, wszystko zależy od Waszej wyobraźni i możliwości.
Komentucje i piszcie jeśli przyjdzie Wam coś ciekawego do głowy - miłego dnia :)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Piekne kwiaty, cudowne szczegolnie storczyki..Fantastyczne pomysly na bukiety slubne. Pozdrawiam i zapraszam do mnie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. przepiękny zestaw kolorystyczny...taki stół z zielonym storczykiem cymbidium to mogła bym mieć na swoim weselu...

    OdpowiedzUsuń