Na wiosnę proszę pana, kup pannie TULIPANA!

07:52:00

    Jako, że nadeszła piękna i słoneczna wiosna w naszej kwiaciarni zagościły kolorowe tulipany. Obecnie modne jest wręczanie tulipana z okazji Dnia Kobiet, tak jak kiedyś symbolem tego dnia był goździk, co więcej mężczyźni coraz częściej sięgają po tulipany dla swych wybranek. W mowie kwiatów czerwony tulipan to wyznanie miłości, żółty natomiast oznacza miłość bez wzajemności.
Nazwa tego kwiatu pochodzi od perskiego słowa dolbend. Oznacza on materiał, z którego upina się turban, przypominający kształtem kwiat tulipana. Na świecie znamy ponad 100 gatunków tulipanów! Odmian jest aż kilkanaście tysięcy. Botaniczne gatunki tulipanów pochodzą głównie z Azji Centralnej (np. Turkmenistan, Iran). Występują także w rejonie śródziemnomorskim i w Azji Mniejszej. 
 PIELĘGNACJA: 
   Najdłużej zachowają świeżość kwiaty o dojrzałych, całkowicie wybarwionych pąkach. Pamiętajmy o tym przy ścinaniu, bądź zakupie. Jeśli tulipan stracił jędrność, wystarczy zawinąć go w czysty papier, włożyć do czystej wody i odstawić na kilka godzin w chłodne miejsce. Ciekawostką, o której warto pamiętać układając kompozycję z tulipanów, jest ich zdolność do wydłużania się nieco w wazonie. Zwłaszcza, gdy są w nim jeszcze inne kwiaty. Co więcej tulipany wydzielają ze swoich łodyg śluz, więc pamiętajmy, żeby nie łączyć ich z innymi kwiatami, poza tym same w sobie stanowią piękną kompozycję.
kompozycja z kolorowych tulipanów

   Polecamy także ozdobić swój dom bukietem tulipanów. Każde wnętrze zrobi się jaśniejsze i wniesiemy do niego powiew wiosny, co więcej wystarczy choć jeden tulipan postawiony przy biurku w pracy, a zobaczycie, że będzie wam się pracowało szybciej i lepiej ;) Dlatego nie czekajcie, zajdźcie do kwiaciarni po tulipany w ulubionym kolorze.
kompozycja w ozdobnej torebce z tulipanów strzępiastych

Zobacz również

1 komentarze

  1. Bardzo mi się podobają takie kolorowe kompozycje. A tulipany zachwycają mnie ostatnio szczególnie. Pozdrawiam wiosennie.

    OdpowiedzUsuń