Dekoracje nagrobne na Wszystkich Świętych

03:04:00

Już niedługo 1 Listopad. Przyjmujemy zamówienia na realizacje kompozycji nagrobnych (żywych i sztucznych). Zadzwoń 504-156-427 lub przyjdź do kwiaciarni ( ul. Droga Męczenników Majdanka 26  - w pobliżu Stokrotki - Lublin ) Zapewniamy najwyższej jakości materiały i perfekcyjne wykonanie. 

   Nie oszukujmy się, na Wszystkich Świętych każdy z nas, chce przybrać groby swoich bliskich jak najładniej. Po pierwsze dla uczczenia ich pamięci, a po drugie bo tego wymaga tradycja i nie wyobrażamy sobie by w tym dniu zapomnieć o tych, którzy odeszli. Dlatego też chcemy by groby naszej rodziny wyróżniały się na tle innych. 
Oczywiście kompozycje, czy wieńce dobieramy pod wielkość lub kolor nagrobka/pomnika, bierzemy pod uwagę jakie były ulubione kwiaty zmarłego lub po prostu dekorujemy pod nasze gusta i guściki. Obecnie na rynku jest wysyp pięknych dekoracji, jednak istnieje kilka uniwersalnych trendów, którymi warto się kierować przy wyborze wiązanki czy kompozycji.

CO JEST MODNE?

Naturalne dodatki. Wiadomo, że sztuczne jest wytrzymalsze, "dłużej postoi" i kolor nie wyblaknie. Jednak natura w postaci suszonych traw, kwiatów czy gałęzi, zawsze wygląda wdzięczniej i ładniej. Gdy nie możecie zdecydować się na same "suszki" można prosto połączyć sztuczne z naturalnymi elementami i stworzyć ciekawą kompozycję.

http://florysztuka.blogspot.com/2012/10/kompozycje-nagrobne.html
www.blog.podzoltaroza.pl
 Forma krzyż - od kilku lat powoli wchodzi do kanonu florystyki funeralnej. Krzyże mogą być całkowicie sztuczne lub zbudowane na kwiatach żywych, a jeszcze lepiej mieszane. Płaskie kompozycje, można wzbogacić o wystające elementy, dlatego nawet, jesli masz duży nagrobek do udekorowania, krzyż może wyglądać interesująco. 


www.blog.podzoltaroza.pl
www.dekoracjeismena.pl
Nowoczesne formy - coś dla odważnych i lubiących minimalizm. Takie formy są zazwyczaj tworzone z dużej ilości małych elementów, które w całości wydają się majstersztykiem. Na pewno przyciągną wzrok i będą wyróżniać się na tle innych. Są jednak droższe bo wymagają więcej pracy. Wydają się proste, jednak zwróćcie uwagę na precyzje wykonania.


www.kwiaciarniazgierz.pl
info.e-ogrody.pl
www.blog.podzoltaroza.pl
Monochromatyczność - wszystkie dodatki, kwiaty i inne elementy w jednym odcieniu. Oczywiście podkład z żywych czy sztucznych gałęzi powinien być zielony i piękny, ale reszta w jednym tonie kolorystycznym sprawdzi się idealnie, szczególnie jeśli mamy nagrobki z kolorowego marmuru. 

www.lilium.łosice.eu
Kule - duże, średnie czy małe, jako dodatek lub podstawa kompozycji. Z wikliny, gałęzi czy sztucznych elementów są ozdobą i wprowadzają balans do dekoracji.


Na koniec dodam tylko, że wyżej wymienione trendy, nie są koniecznością przy dekoracji nagrobków. To luźne propozycje, które mają ułatwić wybór kompozycji lub wieńców, których obecnie na rynku jest ogromna ilość. Jednak czym będziecie się kierować przy ich wyborze zależy już tylko od Was. Najważniejsza jest pamięć i liczy się każda, choćby najmniejsza, zapalona lampka i modlitwa za tych, którzy odeszli. Ciekawa jestem jak Wy dekorujecie groby bliskich - przepych, minimalizm, a może tradycyjne - wiązanką z chryzantem??
Oby w tym roku na Święto Zmarłych dopisała pogoda!
Do następnego :)
Zobacz również

1 komentarze