Lilie - bukiet ślubny

06:06:00

Dziś mamy dla Was propozycje różnych i jakże przepięknych bukietów ślubnych z lilii. Te delikatne kwiaty o lekkim zabarwieniu egzotycznym staną się ozdobą wiązanki lub podstawą całego bukietu. 
Kwiaty lilii są mocno aromatyczne, a ich noski ubrudzą każdą sukienkę, dlatego każdy florysta powinien pamiętać o przycięciu im nosków. Swobodnie można łączyć je z każdymi mniejszymi kwiatami, choć przyznam, że białe lilie same w sobie wyglądają dostojnie i pięknie. Jeśli zaś Wasza suknia ślubna ma charakter egotyczny ( np. falbany i dużo tafty) to proponuję bukiet z kolorowych kwiatów - różowych środków i białych na końcach:
 Zdjęcie wyżej: lile łączone jedynie z trawą niedźwiedzią. Na zdjęciu niżej lilie zostały połączone z różowymi różami i liśćmi salalu.
  
Mniejszym powodzeniem cieszą się bukiety i wiązanki ślubne z pomarańczowych lilii. Nie wiem, czy to ze względu na mocne nasycenie kolorystyczne, choć pomarańcz uważany jest za pozytywnie nastawiający do życia kolor, czy może dlatego, że bukiet o takim odcieniu kojarzy nam się z jesienią? 
 Powyżej bukiet w odcieniach jesieni: czerwone róże, pomarańczowe lile, biało różowe kalie i owoce zakończone zielono- pomarańczową wstążką a cały bukiet osadzony jest w mikrofonie florystycznym.
A tutaj mamy połączenie bieli z pomarańczem i żółcią, trochę egzotyczne, zdecydowanie mniej jesienne, ale piękne same w sobie. Jak widać liliom nie trzeba dużo dodatków, bo same w sobie są piękne kompozycyjnie.
Dużo przyszłych panien młodych wybiera biały kolor kwiatów, jako podkreślenie niewinności i delikatności. Oto kilka przykładowych propozycji:
 Wyżej: bukiet zyskał folkowy charakter dzięki gipsówce. Okółek wykonany z liścia żelaznego i trawy niedźwiedziej

 Zdjęcie wyżej: klasyczne piękno. Białe lilie z zielonymi dodatkami

 Wyżej: Duże białe lilie tworzą barwną kompozycję w towarzystwie różowych frezji, jasna wstążka dodaje uroku całości. Dzięki przełamaniu bieli, bukiet ożywił się kolorystycznie.

 Wyżej: Białe lilie z zielonymi dodatkami

 Wyżej: Kaskada z lili i dwóch odmian róż, na końcach białe kalie w otoczeniu paprotki i liści salalu. Taki bukiet polecany jest wysokim osobom, gdyż jest dosyć duży :)

Delikatne białe lilie w towarzystwie kremowo - różowych róż. Piękna delikatna kula. Dodatkową ozdobą są tutaj sztuczne białe kuleczki na żyłkach.
Mam nadzieję, że znadziecie wśród tych zdjęć inspirację, a na koniec zostawiam Was ze zdjęciem bukietu, w którym lilie są  tylko dodatkiem, i tworzą barwną plamę na tle mocnych, blisko osadzonych czerwonych róż:


Zapraszam do komentowania i życzę udanego weekendu!! :)

Zobacz również

0 komentarze