Pomysł na: opakowanie prezentu dla chłopca!

02:26:00

   Jeśli nie macie pomysłu jak fajnie zapakować prezent, to właśnie dziś przedstawiamy Wam ciekawy i prosty sposób na opakowanie upominku dla chłopca. Motyw jest uniwersalny i może być zastosowany jako opakowanie na prezent z okazji urodzin lub komunii, bo który chłopak nie lubi piłki nożnej!
Do wykonania takiego opakowania będą potrzebne:
- kolorowa bibuła, lub papier do pakowania (najlepiej w jednolitym kolorze zielonym)
- dwa lub trzy rodzaje wstążek (szeroką i wąską, również proponujemy odcienie zieleni)
- dobrej jakości klej
- sucha gąbka florystyczna (jeśli takiej nie macie może być duża ilość plasteliny, którą łatwo się formuje)
- mech lub inny rodzaj trawy
- lizaki i cukierki w kształcie piłek (można kupić na wagę w Tesco)
- cienki drucik
- obcęgi
   Pakowanie takiego prezentu jest na prawdę łatwe. Owijamy go bibułą lub papierem do pakowania - podklejając z obu stron rogi papieru, następnie szeroką wstążką tworzymy krzyż na prezencie i przyklejamy wstążke od spodu do bibuły. W miejscu przecięcia naszego krzyża umiejscawiamy gąbkę florystyczną, którą uprzednio wycieliśmy w pół okrągły ształt kuli ziemskiej (tak samo formujemy plastelinę) i znowu przyklejamy do całości, na to naklejamy mech lub trawę. Następnie bierzemy cienką wstążke i naszą półkulę obwiązujemy dookoła. Na środku wiążemy większą kokardkę. Na koniec tniemy obcęgami drucik na dwie części, układamy go na krzyż i na środku kładziemy okrągłą czekoladkę w kształcie piłki - obwiązujemy ją od dołu i formujemy nóżkę z drucika, żeby można wbić ją w gąbkę. Teraz tworzymy dowolną kompozycję z lizaków i czekoladek po kolei wbijając je w gąbkę z trawą. Tym prostym sposobem stworzyliśmy fantazyjne opakowanie prezentu :)
Oto efekt końcowy:

Mam nadzieję, że pomysł przypadnie Wam do gustu. W razie pytań piszcie śmiało :)

Zobacz również

5 komentarze

 1. Super pomysł i łatwy w wykonaniu:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł.Pozwolisz, że podpatrzę?

  OdpowiedzUsuń
 3. oczywiście po to tu jest, można korzystać dowoli :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wyglądają te piłeczki, jak raz dla chłopca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny pomysł! Właśnie czegoś takiego szukałam. Kupiłam dziadkowi taki oto prezent https://pomocedlaseniora.pl/28-pojemniki-i-kasetki-na-leki i szukałam pomysłu, jak to zapakować, a przecież dziadek fan piłki nożnej przy okazji. Chyba mu jeszcze dokupię koszulkę piłkarską.

  OdpowiedzUsuń