Bukiet ślubny z hortensji

01:19:00

Kwiaty hortensji stały się bardzo popularnym wyborem dla narzeczonych, jest to częściowo spowodowane najnowszą tendencją weselną w stylu retro lub vintage. Kwiaty te są dostępne w szerokiej gamie kolorów, od niebieskich, białych, poprzez zielone, fioletowe, różowe, liliowe, aż do brązów. Są one na rynku od wiosny do jesieni.
To proste kwiaty z dziesiątkami malutkich główek w naturalnie zaokrąglonym kształcie na każdej łodydze. Piękny zapach, który wydzielają jest dosyć słodki, ale nie przytłaczający. Wystarczy tylko trzy lub pięć główek do stworzenia pięknego bukietu na ślub.
Hortensje są uniwersalne i mogą być wykorzystane do różnych kompozycji weselnych i bukietów. Wyglądają szczególnie pięknie w tzw. "handtied" bukietach (patrz zdjęcie poniżej.). Niestety są jednocześnie bardzo delikatne, dlatego trzeba je ciągle trzymać w wodzie, oczywiście oprócz mszy w kościele, dlatego też polecam hortensje w bukietach na mikrofonie florystycznym (co zapewni im ciągłe nawadnianie, dzięki czemu będą przez cały dzień i noc piękne).
Bukiet z samych hortensji
W bukietach ślubnych świetnie sprawdzają się same, chociaż tutaj znowu występuje dowolność i można mieszać je z innymi kwiatami, jak róże, piwonie i kwiaty ogrodowe - stefanotis czy wrzos, które dadzą bardziej miękki i romantyczny wygląd. Pod spodem przedstawiamy kilka inspiracji dla przyszłych panien młodych:
hortensja z dodatkiem kalii
hortensja w połączeniu z gerberą
Duży bukiet z hortensji, piwonii, róż i stefanotis (hortnesja pełni tu rolę dodatku, nie głównego szkieletu)
Hortensje, róże i stefanotis
hortensje i piwonie
fioletowa hortensja w połączeniu ze stefanotis

mocny kontrast filoetowych róż z zielono-niebieską hortensją
wiosenny bukiet - piwonia i zielona hortensja (duże i długie bukiety polecamy wysokim paniom)
Delikatność białej hortensji i róż z niebieskim akcentem delfinium
Białe kalie, hortensja i różowe róże

 I jeszcze kilka zdjeć bukietów złożonych z samych hortensji dla porównania:Mam nadzieję, że przyszłe panny młode znajdą tutaj inspirację, a dzisiejszy wpis powstał pod wpływem zamówienia na bukiet ślubny dla Agnieszki, która bardzo lubi te kwiaty, zwłaszcza te w kolorze różowym. Już niedługo zobaczycie jak nam wyszedł bukiet z hortensji :)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Piękne bukiety, spodobają się pannom młodym i nie tylko:))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały bukiet kwiatów, zapraszam do siebie
  Aston Markets opinie

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie się prezentują:) Niebieskie- najpiękniejsze

  OdpowiedzUsuń