Polsko Szkockie wesele/ biało-czerwony ślub

05:40:00

W ostatnią niedzielę miałyśmy okazję przygotowywać Polsko - Szkockie wesele. Państwo młodzi poznali się w Edynburgu i zakochali, miłością tak wielką, że postanowili stanąć na ślubnym kobiercu w rodzinnym mieście panny młodej. Magda i Morad postawili na biel i czerwień oraz dodatek typowo szkocki - oset, który występuje w butonierkach i niektórych dekoracjach. Oto efekty naszej pracy:
 Bukiet ślubny panny młodej został wykonany z kalii w dwóch kolorach z ozdobną wstążką, drucikiem i szpilkami pasującymi do biżuterii. Butonierka pana młodego została zrobiona z kalii z bukietu panny młodej, a także narodowego kwiatu Szkocji - zielono fioletowego ostu.

 Bukiet druhny to kulka z pięknych czerwonych róż. Dodatek stanowi tu żółta wstążka dobrana do kolorowego szalika. Butonierka drużby to również oset w towarzystwie róży.


 Dekoracje w kościele zostały wykonane z pachnących lilii, a także margerytek, kaszki gipsówki i oczywiście obecnego wszędzie ostu :) W ofercie kwiaciarni mamy wypożyczenie pokrowców na krzesła ze wstęgami w dowolnym kolorze. Tutaj wstążki czerwone z dodatkiem główki lilii.

 Dekoracja na samochód również w kolorach biało czerwonych. Delikatny goździk i czerwone róże z ratanem i wstążkami.

 Dekoracja sali weselnej składała się z kielichów średniej wielkości, w których zalane wodą pływały goździki i kamyczki biało czerwone. Górna warstwa kielicha zalana była olejem na którym unosiły się specjalne pływające świeczki.
Dekoracja przed młodymi zrobiona została z róży i goździków. Jako romantyczny dodatek wystąpiły tu proso, dzwonki irlandzkie i ruskus. Z tyłu widać szklane kule w których również pływały goździki, a także ozdobione krzesła państwa młodych i drużbów - czerwoną wstążką z goździkami.
Za wszystkie dekoracje państwo młodzi zapłacili 1500zł, uważacie, że to mało czy może dużo? 
Pozdrawiam i do następnego! :)

Zobacz również

2 komentarze

  1. oset? przecież to jest mikołajek! Piękny kolor ma wybrana do bukietu zantedeschia. Śluby to piękne okazja do pokazania możliwości jakie niesie ze sobą materiał roślinny. Pomysł z olejem intrygujący.

    OdpowiedzUsuń