Żółte kwiaty w bukiecie ślubnym / trendy ślubne 2014

03:10:00

Dziś kolejna odsłona hitów weselnych tego roku. Jak już wcześniej wspominałam, kolory pastelowe będą królowały na ślubnych parkietach w te wakacje. Wczoraj pisałam o kolorze brzoskwiniowym KLIK, teraz zajmę się słonecznym i radosnym odcieniem kanarkowym (niektórzy powiedzą, że kanarkowy to intensywny żółty, niestety nie potrafię znaleźć nazwy odcieni pastelowych dla tego koloru oprócz nazwy słomkowy, dlatego używam go zamiennie z kanarkowym), lub jak wolicie po prostu delikatnym żółcieniem.

Żółty sam w sobie jest dość intensywnym kolorem, dlatego, żeby uzyskać odcień pastelowy, a przynajmniej takie wrażenie, musimy połączyć kwiaty z innymi, w odcieniach bieli, szarości lub zgaszonej zieleni. Każdy z tych wymienionych kolorów sprawi, że nasza słoneczna żółć stanie się lekko przygaszona i delikatniejsza. Inna sztuczka to odpowiednie proporcje kolorystyczne. Jeśli dodacie więcej bieli i tylko małe akcenty żółci, wtedy będzie ona (żółć oczywiście) bardziej intenstwna i wyrazistrza. Rozłożenie kwiatów w proporcji 50/50 lub z przewagą tych żółtych da odwrotny efekt. Kolory wymieszają się i zdecydowanie przygaszą. Dobra wiadomość dla ognistych brunetek. Żółty to kolor dla Was! Pięknie podkreśli opalenizne i czekoladowe odcienie włosów. Niestety przy delikatnej urodzie blondynek pastelowe odcienie żółci mogą się jeszcze bardziej rozmyć i być nijakie. Jeśli stawiacie na żółć to tylko w wydaniu intensywnym, bez mieszania i delikatnych odcieni. A pod spodem trochę inspiracji:

Mam nadzieję, że dałam Wam odrobinę inspiracji. A już za kilka dni pojawi się wpis o obłędnym kolorze cukierkowo różowym :) Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań o nazwy kwiatów, czy inne porady piszcie śmiało w komentarzach lub na maila 7kwiatow@wp.pl.
Trzymajcie się ciepło.
Do następnego!

Zobacz również

0 komentarze