Bukiet ślubny z róż i storczyków

11:14:00

Dzisiaj od rana duży ruch w kwiaciarni, a to za sprawą nagłego zamówienia weselnego. Uwielbiamy tworzyć piękne i ciekawe bukiety, szczególnie te dla panien młodych dają nam wiele radości. Tak było i dziś. Dostałyśmy zdjęcie przykładowego bukietu, który bardzo podobał się naszej klientce i chciała mieć coś zainspirowanego właśnie takimi kwiatami, oto fotka:
Pannie młodej chodziło głównie o kolorystykę biało - fioletową, rodzaj kwiatów pozostawiła nam do wyboru. Do tego konkretnego bukietu użyto białych róż, jednej dużej orchideii i storczyków miniaturek które posłużyły tu jako wypełniacze, wykończenie powstało z małych liści i białej wstążki. Koszt takiego bukietu to około 280zł
Postanowiłyśmy bardzo nie odbiegać od rodzaju kwiatów, a bardziej ujednolicić całość. Storczyki znane są ze swojej wytrzymałości, lecz my  nasze kwiaty umieściłyśmy na mikrofonie florystycznym, co dało zgrabny efekt. Do tego zamiast miniaturek użyłyśmy pięknych i dużych, fioletowych orchideii, zostawiając białe róże i wykończenie zielonymi liśćmi. Dzięki temu całość kosztowała 200zł, i  powstało takie oto dzieło: 
 Do tego w zamówieniu był korsarz dla pana młodego, na małym listku (który jest niewidoczny na zdjęciach) i oczywiście z różą i storczykiem, wykończony fikuśnym zagięciem i perełką, która pojawia się na wykończeniu bukietu panny młodej. Całość ma kształt kulisty i została pomniejszona. Jak Wam się podoba? :)


Zobacz również

1 komentarze

  1. Ależ piękny bukiet!!!Jestem zachwycona!Kocham kwiaty,będę do Ciebie zaglądać ,żeby nakarmić oczy!Bukiety z poprzednich postów też zjawiskowe.Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń