ZRÓB TO SAM: STROIK WIELKANOCNY.

08:36:00

Święta już za kilka dni, więc pewnie wiosenne porządki idą pełną parą, mycie okien, sprzątanie, odkurzanie, szaleństwo zakupów na wielkanocny posiłek. Mam nadzieję, że podczas tego rozgardiaszu znajdziecie chwilę i sami wykonacie ozdobę na świąteczny stół - TO NA PRAWDĘ PROSTE :) Wystarczy 10 min, i piękna ozdoba ze świecą gotowa.
Będą nam potrzebne następujące rzeczy(wszystkie można kupić w hurtowniach florystycznych lub kwiaciarni):
- liść bananowca ususzony
- gąbka florystyczna
- suszony mech lub zielona flizelina
-świeca
- 4 sztuczne kwiaty ze sprasowanej flizeliny
- 4 malutkie sztuczne główki kwiatów na druciku
- drut florystyczny cienki
- 2 sztuczne motylki 
- 4 jajeczka na patyku
- klej kropelka lub klej na gorąco - w pistolecie
- nożyczki lub obcęgi
1. Zaczynamy od ucięcia gąbki florystycznej, dopasowując ją do kształtu liścia bananowca (podstawą stroiku może być inny rodzaj suszu, ważne, żeby był sztywny) następnie podklejamy klejem gąbkę do liścia i tak samo robimy mchem i siankiem:
2. Teraz zajmiemy się świeczką, trzeba ją jakoś przymocować do naszej gąbki. W tym celu ucinamy kawałki drucika (3 lub 4 kawałki), najlepiej zrobić to za pomocą obcęg. Wbijamy je w podstawę świeczki i przymocowujemy do gąbki, starając się wbić świeczkę prosto w środek gąbki:
3. Mając gotową podstawę, zajmiemy się dodatkami. Doklejamy z obydwu stron kolorowe motylki. Następnie łączymy małe główki kwiatków na druciku ze sprasowanymi kwiatkami z flizeliny, przekładając jedne przez drugie jak na załączonym zdjęciu (robimy tak ze wszystkimi czterema kwiatkami) i oczywiście wbijamy wszystko w gąbkę:
4. Teraz zostało nam tylko przyciąć nóżki jajeczkom i wbić je tak samo w gąbkę florystyczną, dodając stroikowi wielkanocnego polotu. Tym prostym sposobem nasza świąteczna dekoracja jest gotowa:
Prawda, że to proste? Pamiętajcie, to tylko nasza propozycja. Wy możecie wybrać całkiem inne dodatki i inaczej skomponować własny stroik. Najważniejsza jest przy tym dobra zabawa i pomysł. Teraz każdy wielkanocny stół może nabrać świątecznego charakteru. Jeśli natomiast nie znajdziecie czasu na stworzenie własnej kompozycji zapraszamy do naszej kwiaciarni po stroik, oferujemy Wam szeroki wybór ręcznie robionych ozdób :) ZAPRASZAMY

Zobacz również

1 komentarze