Najbardziej romantyczne kwiaty to.....

06:05:00

Kwiaty od zawsze były symbolami miłości. Nie ma nic piękniejszego niż podarowanie ukochanej wybranej przez siebie rośliny. Kwiaty mają niezwykłą moc, dajemy je na przeprosiny, w chwili radości czy jako wyznanie miłości. Każdemu z nich przypisane jest inne znaczenie, dlatego dzisiaj przedstawiam Wam TOP 10 najbardziej romantycznych kwiatów:

10. IRYS - jeden z najpiękniejszych kwiatów, oznacza wiarę i nadzieję. Trzy płatki  mają podobno symbolizować wiarę, mądrość i męstwo. W dawnych czasach rzymskich,oznaczał oczyszczenie duchowe i cielesne.
9. SŁONECZNIKI - wspaniały i jasny kolor słonecznika oznacza adorację. Dawno temu, kobiety, które chciały zdobyć męża zjadały ziarna słonecznika, co miało im przynieść urodę i mądrość. Słoneczniki są również znane jako symbole uduchowienia.

 8. FREZJA - w dosłownym tłumaczeniu oznacza prośbę: obdarz mnie miłością. Biały kolor to delikatność, różowy oznacza jedynie flirt, żółty to zazdrość.
 7. BEZ został ukochany przez wiele pokoleń, zarówno dla wyjątkowej urody jak i za nieodparty aromat. Bez zadaje pytanie: "Czy nadal mnie kochasz?" do odbiorcy.Jest również symbolem ochrony, przesądy mówią, żeby sadzić bzy gdy budujesz dom, lub kupić cięty do nowego mieszkania.
6. GOŹDZIK -  wiele osób dalej kojarzy go z PRL, ale niepotrzebnie, ponieważ powoli młode pokolenie przywraca go do łask :) Goździk oznacza obietnicę i zauroczenie. Uważa się, że ma on właściwości lecznicze i w czasach średniowiecza używano go jako lekarstwo na różne dolegliwości. Oprócz tego kolor też ma znaczenie i tak: 
Goździk biały - czystość, mam czyste uczucia
Goździk czerwony - gorące podziękowanie
Goździk różowy - czekaj na mnie
Goździki (wielobarwny bukiet) - znak odmowy
5. ORCHIDEA - zwana również storczykiem jest powszechnie jednym z najczęściej używanych symboli kwiatowych dla wyznawania uczuć na Zachodzie.  Oznacza nie tylko miłość, lecz także piękno i chęć uwiedzenia, więc uważajcie komu dajecie tą roślnę bo jej znaczenie jest dosłowne!!
 4. LILIA - Lilia oznacza piękno i delikatność, a w zależności od gatunku:  
Lilia - czyste intencje, życzę Ci jak najlepiej
Lilia biała - uczucie i cnotliwość
Lilia tygrysia - boska piękność
Lilia złotogłów - ofiarn uczucie   
Przesąd mówi, że kto pierwszy znajdzie kwitnącą lilię w ogrodzie ten zdobędzie wiedzę i siłę na cały rok.

 3. TULIPAN - kwiat wiosennej miłości, jako że dostępny jest głównie od lutego do maja. Dosłownie mówi - dobrze mi z Tobą, nie zmieniajmy niczego. W zależności od koloru:
pomarańczowe - pożądanie i pasja
żółte - radość i szczęście
białe - prośba o przebaczenie
filoetowe - władza i wspaniałość
Czerwone tulipany związane są z legendą turecką,  opowiadająca o nieodpartej miłości księcia Farhada i dziewczyny o imieniu Shirin. Gdy Farhad dowiaduje się o tym, że Shirin została zamordowana, nie chce żyć. Przepełniony żalem galopuje nad urwiskiem i zabija się, a z każdej kropli jego krwi wyrasta jeden szkarłatny tulipan. Legenda nadaje czerwonym tulipanom znaczenie doskonałej miłości.
 2. MIECZYK - jeśli tulipany nazwałam kwiatami wiosennej miłości to mieczyki są zdecydowanie letnimi kwiatami uczuć. Jeśli mężczyzna wręcza kobiecie własnie ten kwiat oznacza to walkę do końca o jej uczucia.  Oprócz tego: 
Mieczyk biały - kradniesz me serce
Mieczyk różowy - spotkajmy się
 1. RÓŻA -  oczywiście nie może być inaczej. Róża szczególnie czerwona to dosłowne przesłanie - kocham Cię i chcę być z Toba na zawsze. Tak samo różne kolory to różne przesłania: 
Róża - Ciebie kocham najbardziej, żyć bez Ciebie nie mogę
Róża bez kolców - młodzieńcza miłość
Róża biała - jesteś warta kochania, obiecuję Ci wierność
Róża biała i czerwona - żar serca
Róża bladoróżowa - świeżość
Róża chińska - bawisz się moim uczuciem
Róża czerwona - gorąco kocham
Róża dzika - ratujmy uczucie
Róża herbaciana - bardzo mi się podobasz
Róża różowa - elegancja i wdzięk
Róża żółta - jestem zazdrosny
Różyczki czerwone - młodość i piękność
 Na koniec dodam tylko iż moim zdaniem, kobiety docenią każdy kwiat, mały czy duży niezależnie od jego znaczenia. W końcu liczy się gest :)
Miłego dnia!

Zobacz również

4 komentarze

  1. Trochę odwróciłabym kolejność... róże są takie oklepane! :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Legenda pochodzi z mojej strony. Szkoda, że nie podałaś źródła: http://www.roxanne.pl/znaczenie_i_symbolika_tulipana Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. A mój narzeczony nigdy mi róż nie przynosił, tylko zawsze stokrotki.

    OdpowiedzUsuń