Eleganckie opakowanie na wino

03:17:00

Dziś przedstawiam Wam, kilka pomysłów na eleganckie opakowanie wina. W dzisiejszych czasach idąc na urodziny, imieniny czy inną imprezę najczęściej zabieramy ze sobą butelkę dobrego trunku. W tym wypadku zrobiłam opakowanie na wino, lecz jeśli zechcecie, równie dobrze możecie ozdobić tak wódkę, whisky czy inny alkohol. Takie ozdoby są bardzo łatwe w wykonaniu, a czas poświęcony na zdobienie jest krótki ok. 10-15 min. Można zrobić je samemu w domu, lub zamówić w naszej kwiaciarni - koszt to ok 10-20 zł w zależności od użytych materiałów.

Do wykonania naszego opakowania potrzebne będą:

- kolorowa folia lub flizelina, może być także papier ozdobny do pakowania prezentów (choć osobiście polecam flizeline bo najlepiej się układa i jest tania)
- wstążka w dowolnym kolorze
- klej np. kropelka i taśma klejąca
- nożyczki
- dodatki do zdobienia takie jak: piórka, papierowe kwiatki, kolorowe kulki, sztuczne gałązki z kwiatami lub nawet główki żywych kwiatów - co tylko podpowie Wam wyobraźnia :)

KROK 1. Opakowanie
Bierzemy naszą folię i odmierzamy odpowiednią długość do butelki, zostawiając trochę więcej na związanie. Ucinamy i rozkładamy na stole, stawiając butelkę na środku uciętej folii. Podnosimy do góry końce tkaniny, i łapiemy wystające rogi, zazwiązując na górze wybraną przez nas wstążką.

KROK 2. Zdobienie
Opakowanie które zrobiłam składa się z dwóch głównych elementów - wstążki i papierowych główek kwiatów. Najpierw podkleiłam z boku wstążkę i okręcałam nią stopniowo opakowaną butelkę, nie zapominając o podklejaniu co jakiś czas - inaczej nasza wstążka nie będzie się trzymała i opadnie. Stopniowo utworzył się motyw spirali na butelce. Później wzięłam kwiatki i fantazyjnie doklejałam je do materiału, kilka nakleiłam też na górze kokardy. Koszt takiego opakowania to 13zł. A oto efekt końcowy:To tylko jedna z propozycji opakowania. Do kolejnego wina, które było bardziej dekoracyjne użyłam czerwonej kraciastej flizeliny, która dała efekt prześwitu, piórek, a także małych sztucznych gałązek kwiatowych. Schemat pakowania wygląda tak samo: uciąć materiał i obwiązać wino, zawiązać kokardę i doklejać kolejne elementy. Koszt opakowania czerwonego wynosi 15zł. A to efekt:Trzecie opakowanie składa się z białej flizeliny i pomarańczowych dodatków i kosztuje 10zł:


Ostatnie opakowanie które zrobiłam kosztuje najwięcej bo 20zł, lecz to ze względu na użyte materiały. Przede wszystkim na żywe kwiaty, które są najdroższe, kokarda i flizelina są o wiele tańsze, dodatkiem jest kosz, który przyniosła nam klientka. W tym wypadku kwiaty są wpięte w suchą gąbke florystyczną, a wino leży w okułku z flizeliny. Wstążki przyczepiłam po bokach, a rączkę koszta owinęłam złotą wstążką odcieniem pasującym do flizeliny. Z zieleni wykorzystałam popularną miotłę, lecz tylko odrobinę, żeby ożywić całą kompozycję. Takie opakowanie idealnie nadaje się jako prezent ślubny (tak jak w tym przypadku), lub urodzinowy, jest też jednocześnie najbardziej efektowne:Dzięki takim opakowaniom wina, sprawicie frajdę nie tylko sobie (realizacja jest przyjemna i można popuścić wodze wyobraźni), a także przede wszystkim sprawicie radość osobie obdarowanej.  Sami spróbujcie jakie to proste :) POLECAM!
Zobacz również

5 komentarze

 1. Równie dobrze można zapakować samodzielnie i oryginalnie buteleczkę domowego soku, czy słoik konfitur, którym chcemy kogoś obdarować. Bez kwiatków też będzie pięknie, subtelnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, tak fikuśnie można opakować wszystko. To tylko popularne w naszej kwiaciarni propozycje i jak już pisałam pole do popisu naszej wyobraźni przy zdobieniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oryginalnie! Poproszę jeszcze post o tym jak można ozdobić świeczki, dz-dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam! Potrzebuje pomocy, strasznie spodobala mi sie udekorowana butelka w kolorze czerwonym, udalo mi się zebrać wszystko poza tą sztuczną gałązką kwiatową, gdzie moge cos takiego znalezć? bądz pod jakimi hasłami szukać? Proszę o pomoc!:) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie, często kupuję wino na prezent, ale znudziło mi się dawanie ich w zwykłych torebkach, dzięki za inspiracje! :)

  OdpowiedzUsuń