Jesienne bukiety ślubne

04:28:00

Jesień w pełni, dlatego coraz częściej pojawiają się pytania o typowe dla tej pory roku bukiety ślubne czy kompozycje na stoły. Jeśli jesteście w trakcie planowania wesela, istnieje wiele sposobów na włączenie motywu jesieni do tej uroczystości. Jak każda pora roku jesień daje nam mnóstwo możliwości i kolorów - od delikatynch i słonecznych żółci, poprzez nasycone pomarańcze i rubinowe czerwienie, aż do ciemnych odcieni filetu czy zieleni.
Pod spodem przedstawiam najczęściej występujące kwiaty jesienią, które są też najbardziej popularne do bukietów ślubnych w takiej stylistyce (UWAGA DUŻO ZDJĘĆ!!!!):
WRZESIEŃ - aster jest najbardziej tradycyjny we wrzesieniu. Ten mały kwiat przypomina margerytki i stokrotki i jest często używany jako materiał wypełniający. Inne wielkie kwiaty września to m.in. róże w kolorach pomarańczowych i czerwonych, słoneczniki, lilia tygrysia, celozja i goździk. Na początku września trudno będzie o orchidee, która jest wtedy najdroższa - ok 40zł za pojedynczą gałązke


PAŹDZIERNIK - polecam kwiaty które są najmodniejsze czyli kalie - szczególnie te duże,pięknie wyglądają same jak i w kompozycjach. a także gerbery, które mogą być kojarzone jako pogrzebowe, choć obecnie jest na nie moda we florystyce ślubnej i są łatwo dostępne, w wielu kolorach. Jeśli chcecie oszczędzić wystarczy pójść na łąke i nazrywać samemu pęk polnych kwiatów jak onętki zwane wschodniakami, jarzębine, która będzie fajnym dodatkiem lub kwiaty delfinium. Można też dodawać takie kwiaty jak: oczywiście róże, chryzantemy, jaskry, hortensje, lub mieczyki.


LISTOPAD - w ameryce bardzo popularne w tym miesiącu są chryzantemy, natomiast u nas są kojarzone raczej ze świętem zmarłych niż z weselami, lecz jeśli jesteś odważną panną młodą to polecam je z czystym sumieniem, ponieważ są tanie i efektowne. Oprócz tego popularne są gardenie, frezje, róże, dalie, margerytki, kalie i storczyki które są znacznie tańsze niż we wrześniu. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj inspirację :)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Bardzo mi się podobają bukiety w formie kul zawieszone na wstążce - ni to bukiet, ni torebka :) Wszystkie są tak śliczne, że gdybym miała wybierać, to naprawdę nie wiem który!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bukiet na drugiej fotografii, wykonany z kwiatów o intensywnych jesiennych barwach, jest zachwycający. Kula kwiatowa lub z małych jabłuszek zawieszona na wstążce to także ciekawe rozwiązanie.

    Polecam

    Magda, portal ślubny Wesele z Klasą

    OdpowiedzUsuń