Inspiracje: biało - czarny ślub

03:16:00

   Niektórzy pomyślą pewnie, że oszalałam proponując czarny kolor, jako przewodni motyw dla ślubu. Zaskocze Was jednak - taka kolorystyka jest bardzo popularna, szczególnie w Stanach (oni nie boją się żadnych kolorystycznych połączeń), a powoli wkrada się także na Polskie salony weselne. Przecież czerń nie kojarzy się jedynie z pogrzebem i smutkiem. Te mroczne odcienie oznaczają także klasykę, dostojność i przede wszystkim odwagę. Nie muszę mówić, że najpiękniejszym i najbardziej popularnym połączeniem jest oczywiście czerń i biel, bez żadnych innych dodatków kolorystycznych, które łączą się jak ying i yang lub jak garnitur pana młodego z czystością sukni ślubnej. Poza tym wystarczy znaleźć odpowiedni środek, zbalansować ilość czerni w bukietach, dekoracjach i zaproszeniach, tak, żeby nie przytłaczała, a dodawała smaku. Ja oczywiście skupie się tu na kwiatach :)

KWIATY:

Z białym odcieniem kwiatów będzie prosta sprawa. Biel jest popularna i dostępna zawsze i wszędzie, wystarczy wybrać swój ulubiony rodzaj kwiatów i miksować je ze sobą. Jeśli macie wątpliwości co do czarnych kwiatów, wystarczy dodać jako akcent czarną wstążkę, która zresztą może być delikatna i mało widoczna. Jeśli jednak zdecydujecie się na odrobinę szaleństwa to fajnym pomysłem będzie bukiet z jasnych gerber o ciemnych środkach lub anemonów które mają taki sam układ kolorystyczny. Dadzą piękny efekt wizualny - klasyczny i zbalansowany.
bukiet ślubny z gerber i różyczek oraz małych kalijek.
ciekawe połączenie anemonów z jeżynami!
 Co ciekawe przeszukując niezmierzone połacie internetu natrafiłam na interesujące odmiany kwiatów o odcieniach czerni, lub ciemnym ubarwieniu. Zaczynając od najbardziej znanych i popularnych - kalie. Kwiaty te nie są może dosadnie smoliste. Wystawiając je do słońca zobaczymy odcienie czekolady czy intensywnego fioletu, ale myślę, że do naszej konwencji nadałyby się idealnie. Polecam także białe kalie z mega czarnym środkiem. Zresztą łatwiej będzie je dostać, niż takiego np. czarnego bratka o nazwie Black King, lub daturę o niesamowitym kształcie.
od lewej datura w pąku, kalia i bratek
Równie popularne co kalie są oczywiście czarne róże i tulipany, będzie je trudniej zdobyć i cenowo są droższe, jak wszystkie niestandardowe odmiany kwiatów. Czarny irys i hiacynt, to kwiaty typowo sezonowo wiosenne, dlatego ich zdobycie w okresie np. sierpnia będzie prawie nie możliwe. Oprócz kwiatów znanych i lubianych znalazłam także ciekawe kwiaty ogrodowe w naturalnych odcieniach czerni, a są to malwa czarna, ciemiernik, mak,  petunia, czarna dalia czy dodatek w postaci trawy o nazwie sesleria heufflera. Zobaczcie sami:
1. irys, 2. malwa, 3. petunia, 4. ciemiernik, 5. mak ogrodowy, 6. sesleria heufflera, 7. tulipan, 8. dalia, 9. hiacynt.

 Inną opcją dodania szyku bukietom z białych kwiatów, jest ozdobienie ich czarnymi sztucznymi dodatkami jak koraliki, pióra czy duże czarne wstążki:
Bukier z połyskującymi koralami zwiniętymi w ściśnięte ślimaki to wg. Marthy Stewart hit.
Bukiet dla odważnej i szalonej panny młodej. Pióra i ozdobna rączka dadzą efekt przepychu
Klasyczne goździki z małym twistem w postaci ciekawie zawiązanej wstążki.
TIP!!! Jak już wspominałam jest dużo kwiatów o naturalnej czarnej barwie, jednak jeśli marzycie o czarnym goździku czy eustomie (lub innym rodzaju rośliny nie występującej w tym kolorze) to najłatwiejszym sposobem jest znaleźć floryste, który za pomocą specjalnego barwnika zabarwi kwiaty na ten kolor. Nie będzie może wyglądało to mega naturalnie, ale zawsze uzyskacie odcień kwiatu o którym marzycie.

 Jeśli chcesz nadać spójnej całości oprawie weselnej, postaraj się dodać akcenty z czarnych lub białych kwiatów w dekoracjach na sali, w kościele (nie wiem czy u nas ksiądz zgodziłby się na taką fanaberię jak czarne kwiaty na ślubie, ale zawsze warto spróbować :)), jednak co najważniejsze i najłatwiejsze do uzyskania to prośba do cukiernika o dodanie kilku czarnych i białych lukrowych kwiatów na tort (mogą to być też żywe kwiaty, o ile są jadalne, o czym pisałam już wcześniej - ZOBACZ ): 
A pod spodem jeszcze więcej czarno białych inspiracji bukietowych. Enjoy! :)
Piękne i klasyczne kalie
Ciekawy pomysł klasyczne-  róże z dodatkiem prosto z krzaka ;)
Tak jak mówiłam wszystkie białe kwiaty sprawdzą się świetnie z czarną wstążką.
Klasyczne anemony
egzotyczna wersja bieli i czerni. Piękne berła.
A tutaj mały vintage. Wystarczyło kilka kamelii by nadać temu klasycznemu bukietowi smaczku

 To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że jesteście zainspirowani i już nie straszne Wam połączenia czarnego z białym. Ja osobiście zakochałam się w tym połączeniu klasyki i prostoty. Jestem ciekawa czy są tu jakieś panny młode, które miały własnie taką kolorystykę na swoim ślubie, lub zastanawiają się nad tym oryginalnym mixem. Komentujcie :)
Do następnego!

Zobacz również

0 komentarze